Z życia naszego gimnazjum

Znak Jakości Interkl@sy

Konkurs z techniki

Dzień Ziemi

Dzień Europejski

Bułgarię zamieniamy na Korsykę

"Cuda natury"

"Człowiek w ruchu"

Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ LUB MOTOROWEROWĄ

Wyniki 2 etapu konkursu chemiczno - etycznego

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Karta motorowerowa

Konkurs na logo

"W Polsce bije serce świata..."

"Kiedy dzwonię po straż pożarną?" c.d.

V Międzyszkolna Sesja Kultury Współczesnej

Obóz młodzieżowy w Bułgarii

Londyn 2007

Koncert Talentów

"Istota piękna..." laureatką

"Kiedy dzwonię po straż pożarną?"

"Wakacje pod żaglami"

Konkurs foto

Młodzież Zapobiega Pożarom

Sukces Kasi Drabik

Skazani na blusa

Konkurs chemiczny

Konkurs historyczny

Targi edukacyjne

Konkurs chemiczno - etyczny (1 etap)

Laureaci i finaliści konkursów plastycznych

Rajd bożonarodzeniowy

Nietypowe lekcje geografii i historii

Rembrandt czarodziej światła

Żyj zdrowo

Nasi uczniowie na Ukrainie

To już staje się nudne!- mówią

Plan pracy na listopad

Turniej o Puchar Dyrektora Domu Poprawczego

Sztafety pływackie

Uroczysty apel

Mistrz Mapy - wyniki

Jedziemy na Ukrainę

Zajęcia terenowe w Parku...

Zapraszamy na wycieczkę pieszą

Konkurs chemiczno-etyczny

Plan pracy na październik

Plan pracy na wrzesień

Rozpoczęcie roku szkolnego


Strona główna

Znak Jakości Interkl@sy

W dniu 11 czerwca w gmachu Sejmu RP nasza szkoła otrzymała oficjalnie certyfikat Interkl@asy na rok szkolny 2007/2008. W skład delegacji wchodziły następujące osoby: B. Zawadzka - dyrektor, A. Pilawa - kl. IIb, S. Depczyńska i J. Kopka IIIb oraz A. Różycki - nauczyciel informatyki. Nasi uczniowie to autorzy prezentacji multimedialnej o pracy naszej szkoły i biblioteki szkolnej. Szkołą obok certifikatu otrzymała zestaw oprogramowania multimedialnego.

Uroczystość prowadziłą europoseł Grażyna Staniszewska - inicjatorka programu. Obecni byli również przedstawiciele MEN, Kancelari Sejmu, sponsorzy i Kapituła Znaku (min. K. Janda).

Jeteśmy jedną z 20 szkół w naszym kraju wyróżnioną tą prestiżową nagrodą.

Oto krótki fotoreportaż z imprezy....

ar

Konkurs z techniki

Co roku odbył się ogólnopolski konkurs z techniki "Technika wokół nas". W tegorocznej edycji wyróżnienie otrzymała Żaneta Krzyżańska za pracę pt. "Najważniejsze osiągnięcia techniki XX wieku" wykonaną metodą projektów. Serdecznie gratulujemy!AT

Dzień Ziemi

24 maja uczestniczyliśmy w miejskich obchodach Dnia Ziemi. Przedstawiciele konstantynowskich szkół zgromadzili się przed Urzędem Miasta w celu rozmowy z burmistrzem na tematy związane z ekologią. Następnie prześlijmy do MOKu gdzie odbyły się liczne występy, pokazy, poczęstunek oraz rozstrzygnięcie konkursów. Pierwsze miejsce w konkursie "Człowiek z recyklingu" zajęła praca dziewcząt z IIg Moniki Kaźmierczak i Joanny Barańczyk, natomiast Żaneta Krzyżańska z IIc otrzymała za swoją pracę nagrodę publiczność. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zobacz galerie foto...

AT

Dzień Europejski

Dnia 9 maja w Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie odbył się Dzień Europejski. Uroczystość ta związana była z 50 rocznicą podpisania Traktatów Rzymskich. W związku z tym świętem wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie plakatów o tematyce UE oraz krajach członkowskich. Ich prace przystroiły salę gimnastyczną podczas uroczystości, na którą zaproszeni zostali wyśmienici goście. P. Beata Kawecka - dyrektor departamentu w Komisji Europejskiej oraz inni przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta Konstantynowa oraz Rady Rodziców.

Dzień Europejski prowadzony był przez członków samorządu szkolnego Emila Kolińskiego oraz Anię Zuchniewicz. Na program uroczystości składały się występy chóru szkolnego prowadzonego przez P. Agatę Krawawnik, który wykonał na wstępie Hymn Polski oraz Hymn Unii Europejskiej, a następnie piosenki w językach francuskim, angielskim, hiszpańskim oraz polskim. W związku z akcją pomocy humanitarnej prowadzoną przez UE na terenie Afryki, chór wykonał również piosenkę afrykańską.

Kolejnymi częściami święta Dania Europejskiego były m.in. prezentacja P. Kaweckiej, prezentacje multimedialne wykonane przez klasy 'III b' oraz 'II a' oraz konkurs wiedzy o UE przygotowany przez P. Annę Adaszyńską, P. Elżbietę Jach oraz P. Grzgorza Rybusa. W konkursie udział wzięło sześć 3-osobowych drużyn, które odpowiadały na pytania dotyczące Unii Europejskiej, postacii historycznych, baśniowych i legendarnych oraz rozpoznawali obiekty historyczne, hymny oraz inne utwory muzyczne zwiane z UE. Drużyna klasy III b, w składzie: Sylwia Depczyńska, Jakub Kopka oraz Jarosław Zakrzewski, zdobyła 1 miejsce; klasa III g, reprezentowana przez Annę Zuchniewicz, Katarzynę Drabik oraz Emila Kolińskiego, zajęła 2 miejsce; klasa II b, w składzie: Agnieszka Pilawa, Tomasz Malski oraz Piotr Michalak, zajęła 3 miejsce.

Jury złożone z honorowych gości oceniło również pracę uczniowskie w konkursie fotograficznym, gdzie 1 nagrodę zdobyła Agnieszka Kaczmarek (kl. III b), 2 nagrodę otrzymała Agnieszka Pilawa (kl. II b), a 3 miejsce zajęła Anna Bergman (kl. III b). Nagrody w tych konkursach ufundował Urząd Marszałkowski. Ocenione i nagrodzone zostały również prace plastyczne dekorujące salę gimnastyczną. 1 miejsce zdobyła klasa III g, 2 miejsce klasa I b, 3 miejsce klasa III b, i w nagrodę otrzymali maskotki.

Nad całością uroczystości opiekę mieli P. Sylwia Siekierka, P. Monika Jędrzejewska, P. Wiesława Przybyło-Cieślik oraz P. Dariusz Kruk.

Zobacz galerie foto...

Sylwia Siekierka

Bułgarię zamieniamy na Korsykę

Wszystkich niezdecydowanych jeszcze co tego jak spędzić wakacje namawiam i zapraszam na obóz na Korsykę, na piękną , pachnącą wyspę na morzu Śródziemnym. Termin jest ten sam tzn. od 19 lipca do 29 lipca, cena trochę wzrosła ale i miejsce piękniejsze. Na obozie czeka Was dużo atrakcji: będą deski windsurfingowe i instruktor, będą rowery górskie, będzie można poznać podstawowe słownictwo francuskie i wypływać się do woli w ciepłym morzu. Więcej informacji o obozie można znaleźć na stronach biur: harctur.pl, lub atas.com.pl Pozdrawiam i zapraszam, więcej szczegółów i zdjęcia można zobaczyć u mnie w pracowni, gdyż wracam do szkoły 11 czerwca.

Marlena Ciesielska

"Cuda natury"

Justyna Szargan (klasa IIA) została laureatką ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt. "Cuda natury", organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek Kultury w Ozorkowie. Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 5 czerwca.
GRATULUJEMY!

wk

"Człowiek w ruchu"

W zeszłym tygodniu, został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny pt. "Człowiek w ruchu", organizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Kultury w Pabianicach. Nagrodę główną zdobyła uczennica naszego gimnazjum - Weronika Kraszula (klasa IIIB). Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca br. w Pabianicach.
GRATULUJEMY!

wk

Jesteśmy w finale!

25 maja w Wieluniu odbyły się półfinały Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej. W naszej grupie walczyły o awans do finałów, oprócz nas, zespoły z Łodzi i Zduńskiej Woli. W pierwszym meczu, mimo rezultatu do przerwy 0:1, łatwo pokonaliśmy Mistrza Łodzi (Gimnazjum nr 36) 3:1. Bramki zdobywali: Krystian Sut, Mateusz Dzikowicz i Bartek Szymański. W drugim meczu zremisowaliśmy z drużyną ze Zduńskiej Woli 0:0. Z naszej grupy wyszliśmy na pierwszym miejscu, ponieważ Zduńska Wola wygrała z Łodzią tylko 1:0. W drugiej grupie rywalizowały ze sobą zespoły z Brzezin i Radomia (trzeci zespół z Rawy Mazowieckiej nie dojechał na turniej). W jedynym spotkaniu w tej grupie zwyciężyła drużyna z Radomia 1:0.

Tak więc do ścisłego finału awansowały zespoły z Konstantynowa, Zduńskiej Woli, Radomia i Brzezin.

BeKa

Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

Dnia 27 kwietnia odbył się po raz pierwszy w naszym Gimnazjum konkurs z dziedziny ruchu drogowego. Wystartowało w nim dwunastu uczniów, chcących sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości kodeksu drogowego. Zadaniem startujących zawodników było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, składającego się z trzydziestu pytań. Mimo, że mieli na to 45 minut czasu, to konkurs został rozstrzygnięty już po pół godzinie.

I tak: trzecie miejsce zajął Tomek Malski z kl. IIb, drugie Michał Kluska z kl. Ig, a najwięcej zadań rozwiązał prawidłowo Kamil Burakowski z kl. Ig. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Kamil był również "najszybszym" uczestnikiem, ponieważ zakończył test już po 8 min. Gratulujemy i dodajmy, że w nagrodę zwycięzca nie musi zdawać egzaminu teoretycznego na kartę motorowerową.

Inicjatorem konkursu był p. Bogdan Kobojek, któremu w jego realizacji pomógł p. Andrzej Różycki.

BeKa

EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ LUB MOTOROWEROWĄ

Egzaminy na kartę rowerową i motorowerową odbędą się w następującym terminie:
14 maja (g. 14.30 - 15.30) - test 1
15 maja (g. 14.30 - 15.30) - test 2
16 maja (g. 14.30 - 15.30) - test 3
22 maja (g. 14.30 - 15.30) - test 1 - poprawka
23 maja (g. 14.30 - 15.30) - test 2 - poprawka
24 maja (g. 14.30 - 15.30) - test 3 - poprawka
Egzamin z jazdy dla osób, które zaliczyły teorie:
29 maja (g. 16.00)
30 maja (g. 16.00) - poprawka

BeKa

Wyniki 2 etapu konkursu chemiczno - etycznego

W ostatni piątek uczniowie przystąpili do drugiego etapu konkursu profilaktycznego pod hasłem "Nie pal!". Rozwiązując test, składający się z 25 pytań, musieli się wykazać wiedzą o szkodliwości działania dymu tytoniowego na organizm człowieka i jego życie w społeczeństwie. Najlepszy wynik testu osiągnęły Paulina Paczkowska z klasy 1b i Renata Kuźnicka z klasy 3a. Poza dziewczynami do trzeciego etapu zakwalifikowali się: Ola Garnys (3a), Natalia Gąsiorowska (1a), Marcin Banaszkiewicz (1d), Patrycja Plesiak (3d) i Natalia Kaczmarek (3e). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

W trzecim etapie konkursu uczniowie będą musieli przygotować prezentację multimedialną na temat niszczącego działania dymu tytoniowego na wybrany (wcześniej wylosowany) układ w organizmie ludzkim

eb

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 23 - 28 kwietnia obchodzony będzie Światowy Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z tej okazji w naszej szkole w dniu 27.04. odbędzie się konkurs "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o przepisach ruchu drogowego, do zapisów u p. Bogdana Kobojka.

Bogdan Kobojek

Karta motorowerowa

Wszystkich chętnych do zdobycia uprawnień do kierowania motorowerem i rowerem zapraszam na kursy, które odbędą się w dniach:
23.04.2007r. godz. 14.30 w sali nr 25
26.04.2007r. godz. 14.30 w sali nr 25

Egzaminy odbędą się w połowie maja.

Bogdan Kobojek

Konkurs na logo

Młodzieżowa Rada Miasta ogłasza konkurs na logo Rady (do 7 maja) i opracowanie strony internetowej Młodzieżowej Rady Miasta Konstantynowa (rozstrzygnięcie 21 maja). Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę w bibliotece szkolnej. W przypadku niejasności pomocą służą członkowie Rady.

P.S. Nagrodą za najlepszą pracę jest całodniowa wycieczka do Warszawy.

Młodzieżowa Rada Miasta Konstantynowa

"W Polsce bije serce świata..."

Tę złotą myśl starali się udowodnić uczniowie naszego gimnazjum poprzez wykonanie prac plastycznych, a także literackich. Etap wojewódzki tego konkursu został już rozstrzygnięty. Wśród uczniów naszej szkoły prace rekomendowane przez Wojewódzką Komisję Konkursową do udziału w etapie ogólnopolskim w kategorii "prace plastyczne" wykonali:
- Łukasz Świt
- Weronika Kraszula IIIB
- Malwina Wdówka IIIG
wyróżnienie otrzymały:
- Anna Pęśko IIIG
- Patrycja Rogala IIIC
- Marta Szatan IIIC
- Paulina Szczepaniak IIIE
Natomiast w kategorii "prace literackie", wyróżnieni zostali:
- Magdalena Myszka IA
- Piotr Pietras

Wszystkie prace plastyczne wykonywane były pod bacznym okiem p. Wiesławy Przybyło - Cieślik. Laureaci i finaliści tego etapu otrzymają indywidualne zaproszenia na uroczystość podsumowania konkursu.
GRATULUJEMY!!!

w.k.

"Kiedy dzwonię po straż pożarną?" c.d.

Jak widać na to pytanie można odpowiedzieć za świetnym skutkiem w formie dzieła plastycznego. Praca uczennicy naszego gimnazjum Weroniki Kraszuli (IIIB) zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego tego konkursu, który odbędzie się w Warszawie.

GRATULUJEMY!!!

w.k.

V Międzyszkolna Sesja Kultury Współczesnej

Dnia 16.03.07 w Liceum w Konstantynowie odbyła się V Międzyszkolna Sesja Kultury Współczesnej pod hasłem: Filmować każdy może… Nasze gimnazjum brało udział w tej sesji. Reprezentował nas film pt. "O naszej szkole". Twórcami tego filmu są: Tomek Malski, Piotr Michalak, Agnieszka Pilawa i Przemek Tyszka. Natomiast opiekę nad tą grupą sprawowała p. Mirosława Marszałek.

Wkrótce będzię można obejrzeć fragment tego filmu. Zapraszamy!!!

mm

Obóz młodzieżowy w Bułgarii

Zapraszam wszystkich chętnych na obóz młodzieżowy do Bułgarii w terminie 19. 07 - 29. 07. Zakwaterowani jesteśmy w hotelu z basenem i obiektami sportowymi, plaża z ciepłym Morzem Czarnym w pobliżu, dobra regionalna kuchnia z dużą ilością owoców i bardzo sympatyczni uczestnicy oraz kadra. Cena też bardzo przystępna 1090 zł. Informacje na temat obozu wiszą na tablicy ogłoszeń a więcej szczegółów znajdziecie na stronie biura www.atas.com.pl.

Marlena Ciesielska

Londyn 2007

Jak co roku w ferie zimowe nasi uczniowie wyruszyli na podbój europejskiej stolicy. W tym roku był to Londyn. Wycieczka co prawda nie zakończyła się zbyt szczęśliwie dla mnie czyli opiekuna , ale "pal licho" myślę, że było warto a uczestnicy są zadowoleni. Ja co prawda jestem wyłączona z pracy na 3 miesiące nad czym ubolewam ale są z pewnością uczniowie, którzy się z tego cieszą.

Londyn powitał nas jak zresztą zawsze słońcem i kwitnącymi trawnikami. Program tradycyjnie był bardzo napięty ,ale to wszystko po to aby jak najwięcej zobaczyć. Pierwszy dzień to dzielnica rządowa z gmachami Parlamentu, Big Benem i katedrą Westminster, spacer pod pałac królowej na zmianę warty, relaks i kontakt z ciekawym ptactwem w parku St. James, a potem spacer obok Downing street 10 na plac Trafalgar . Zwiedzaliśmy Galerię Narodową i myślę, że wielu ucieszyła wystawa czasowa "Impresjoniści". Dotarliśmy również na Plac Picadilly ze słynnym kinem Odeon i sąsiedztwem chińskiej dzielnicy. Duże emocje czekały wszystkich wieczorem , po uczestników wycieczki przyjeżdżały rodziny angielskie. Wszyscy byli w lekkim stresie do kogo trafią ale chyba nie było źle. Rano wymienialiśmy się wrażeniami. Kolejny dzień zaczął się od dużych wrażeń. Przejażdżka London Eye o 136 m. Wysokości i wspaniała panorama Londynu przy super widoczności a następnie wizyta w Oceanarium, gdzie można było zobaczyć rekiny i pogłaskać płaszczki. Potem wizyta w moim ulubionym muzeum Historii Naturalnej gdzie spokojnie mogłabym przeprowadzić wszystkie lekcje geografii. dinozaury, zwierzęta z całego świata, wjazd do wnętrza Ziemi, trzęsienie ziemi w Tokio i inne atrakcje. odwiedziliśmy Parlament i przysłuchiwaliśmy się obradom Izby Lordów i Izby Gmin.

Po wizycie w Parlamencie zdarzył się niestety wypadek i musiałam pożegnać się z grupą. Zakwaterowano mnie w szpitalu na całe 2 tygodnie. Uczniowie w następnych dniach odwiedzili British Muzeum ze wspaniałymi zbiorami z całego świata, robili zakupy na Oxford street, odwiedzili Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaunds i znów podziwiali panoramę miasta z tarasu na dachu katedry Św. Pawła. Ostatni dzień w Londynie przywitał nas śniegiem co najbardziej zaskoczyło samych londyńczyków a uczniowie zwiedzili Tower {najsłynniejsze więzienie }, przespacerowali się po London Bridge, odwiedzili dzielnicę doków i dotarli do Greenwich na południk zero. Pozostała im już tylko podróż do Polski z przepłynięciem kanału La Manche. Ja wróciłam do kraju 10 dni później i to samolotem. Pozdrawiam wszystkich uczestników wycieczki.

Marlena Ciesielska

Koncert Talentów

Dnia 21 marca w pierwszy dzień wiony odbył się Koncert Talentów w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Była to już jego 7 edycja. Dzięki dyrektorowi MOK-u p. Andrzejowi Cieślikowi mogliśmy pokazać swoje zdolności na deskach prawdziwej sceny oraz skorzystać z profesjonalnego sprzętu.

Na deskach MOK-u można było zobaczyć skecze Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz Kabaretu Ani Mru Mru, występy taneczne i wokalne, koło teatralne pod kierownictwem p. Joanny Szczesio- Gawrońskiej oraz pokaz mody przygotowany przez p. Wiesławę Cieślik.

Koncert poprowadzili Marysia, Krzysiu, Ania, Ewa i Emil. Mamy nadzieję, że wszystko wam się podobało i może za rok pokażecie nam swoje ukryte Talenty!!! Liczymy na Was drodzy gimnazjaliści!!!

Podczas prób opiekowały się nami i pomagały nam p. Mariola Staniek, p. Wiesława Cieślik i p. Małgorzata Winiarczyk.

Zapraszamy do naszego fotoreportażu...

Ewa Winiarczyk

"Istota piękna.." laureatką

"Istota piękna zawarta w budowie kolumny w odniesieniu do ciała ludzkiego", to tytuł prezentacji finałowej Sylwii Depczyńskiej z klasy III B, która zdobyła III miejsce i została laureatką konkursu z wiedzy o sztuce organizowanego przez Dział Edukacyjny Muzeum Sztuki w Łodzi.
Gratulujemy!!!

wp-ć

"Kiedy dzwonię po straż pożarną?"

Równorzędne dwie I nagrody w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną na terenie Konstantynowa Łódzkiego otrzymały Weronika Kraszula z klasy III B i Marta Szatan z klasy III C. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w piątek16 marca w Miejskim Ośrodku Kultury podczas eliminacji powiatowych z wiedzy pożarniczej. Prace dziewcząt wezmą udział w kolejnych etapach tego konkursu w powiecie, w województwie i w etapie finałowym ogólnopolskim w Warszawie.

wp-ć

"Wakacje pod żaglami"

W Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Wakacje pod żaglami" laureatką I nagrody w kategorii 16-20 lat została Patrycja Rogala z klasy III C. III nagrodę zdobyła Sylwia Szczepaniak z klasy II C, natomiast wyróżnienia otrzymały dwie uczennice Magdalena Lisiecka i Aleksandra Zwierzchowska. Oprócz tego nominowano do wystawy 6 prac naszych uczniów wykonanych w różnych technikach plastycznych ilustrujących piękno natury. Konkurs ten cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży i jest organizowany cyklicznie przez Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej" w Łodzi.
Gratulujemy!!!

wp-ć

Konkurs foto

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Ogólnopolski konkursie fotograficznym pt. "Światło wieczorowa porą" zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Kultury w Pabianicach. Zdobywcą III nagrody w kategorii 13- 15 lat został Tomasz Malski z II B, natomiast wyróżnienie otrzymała Justyna Szargan z klasy II A. Prace konkursowe oceniało profesjonalne jury, tym bardziej cieszy sukces naszych gimnazjalistów. Tak trzymać!!

wp-ć

Młodzież Zapobiega Pożarom

W dniu 16 marca 2007r. wymienieni niżej uczniowie brali udział w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wykazali się tam dużą wiedzą specjalistyczną w dziedzinie ratownictwa i pożarnictwa. Trzy pierwsze osoby z listy zakwalifikowały się do etapu powiatowego który odbędzie się 28 marca 2007r. w Ksawerowie.
1. Piszczatowska Jolanta
2. Duraj Radosław
3. Zuchniewicz Michał
Tarnowska Zuzanna
Plesińska Katarzyna
Kowalczyk Piotr
Sujecki Kamil
Przemek Tyszka
Tomasz Szefer
Artur Stasiak
Zdych Agnieszka
Adrianowska Anna
Karolewska Aleksandra


dk

Sukces Kasi Drabik

Kasia Drabik (kl. IIIe) została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, którego finał odbył się w Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim. Nauczycielem Kasi jest M. Ciesielska. Gratulujemy!!!

ms

Skazani na blusa

Dzień 6 marca zostanie na długo w pamięci uczniów klasy 3b i 3g. Zostawiliśmy książki, plecaki w domu i udaliśmy się do kina na zajęcia profilaktyczne i film "Skazany na bluesa". Przed seansem z przemówieniem wyszedł łódzki strażnik miejski. Uświadomił nam aspekty prawne posiadania, zażywania, rozprowadzania narkotyków. Po przemowie nastąpiła projekcja filmu, który ukazuje losy Ryszarda Henryka Riedla, wokalisty zespołu Dżem. Rysiek miał dobry głos, kochali go fani, był sławny, miał żonę, dwoje dzieci. Jednak jego życie nie było sielanką - brał narkotyki. Nie potrafił się uwolnić od tego nałogu, który sprawił wiele bólu jemu i jego bliskim i doprowadził do jego przedwczesnej śmierci. Po dziś dzień mógłby występować ze swoim zespołem, ale wybrał inną drogę. "Skazany na bluesa" to film godny uwagi, polecamy.
  

Lilianna Ornowska i AT

Konkurs chemiczny

Jakub Kopka, uczeń klasy 3b wykazał się szczególnymi zdolnościami w dziedzinie chemii, biorąc udział w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym i zdobywając tytuł finalisty. Ostatni etap konkursu już 22 marca. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

eb

Konkurs historyczny

17 lutego odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Zuchniewicz, Kasia Drabik, Emil Koliński (opiekun A. Adaszyńska), Kuba Kopka, Piotr Michalak (opiekun E. Jach).

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Kasia Drabik - 81 pkt., Emil Koliński - 71 pkt., Kuba Kopka - 71 pkt. Zawody wojewódzkie odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim 15 marca

Anna Adaszyńska

Targi edukacyjne

Dnia 14 i 15 lutego 2007r. wszystkie klasy III wzięły udział w targach edukacyjnych, które odbywały się w hali sportowej w Łodzi.

Każdy miał szansę zapoznać się z ofertami różnych liceów, techników bądź zawodówek. Przeważnie uczniowie podchodzili to takich liceów, jak nr:1,3,4,8,15,21,26.

Atrakcją było to ,że każdy mógł skorzystać z darmowych usług fryzjerskich bądź kosmetycznych. Spróbować można było również smakowitych wypieków oferowanych przez uczniów szkół spożywczych. Mogliśmy podziwiać bardzo ładny taniec i układ choreograficzny dziewczyn z Liceum Katolickiego, a także występ pięknych cheerleaderek. Szkoły rozdawały ulotki z swoimi ofertami, dzięki którym możemy zapoznać się z ich programem, a także z terminami dni otwartych. Dały nam też wiedzę w takim zakresie, który umożliwi nam dokonanie świadomego wyboru szkoły, zgodnie z naszymi zainteresowaniami oraz możliwościami. Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji o wyborze szkoły.

Anna Zuchniewicz

Konkurs chemiczno - etyczny (1 etap)

W grudniu 2006 roku odbył się pierwszy etap szkolnego konkursu profilaktycznego pod hasłem "NIE PAL !", wzięło w nim udział 34 uczniów. Przesyłali oni prace literackie na adres e-mail lub oddawali prace plastyczne. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 15 uczestników:
1. Banaszkiewicz Marcin 1d
2. Zawiasa Damian 1d
3. Kuźnicka Renata 3a
4. Kaczmarek Natalia 3e
5. Michalak Adam 3e
6. Kostecki Kamil 3f
7. Gąsiorowska Natalia 1a
8. Paczkowska Paulina 1b
9. Garnys Ola 3a
10. Olejnik Paulina 1f
11. Szkudlarek Natalia 1f
12. Kaszuba Cezary 3d
13. Milewicz Patryk 3a
14. Plesiak Patrycja 3d
15. Winczewska Ewelina 1f
Wszystkim gratulujemy!!!

Drugi etap będzie polegał na rozwiązywaniu testu z zakresu chemii i etyki dotyczącego złego wpływu nikotyny na organizm człowieka i środowisko. Odbędzie się on pod koniec marca 2007 roku, o dokładnym terminie poinformujemy na naszej stronie tydzień przed konkursem, a teraz zapraszamy do wytężonej pracy Jab/eb

Laureaci i finaliści konkursów plastycznych

1. MARLENA PIRÓG - wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Pt. "Karta Świąteczna" (Pabianice)

2. MARTA SZATAN - nagroda w Wojewódzkim konkursie plastycznym Pt. "Anioły są piękne" (Zgierz)

3. ŁUKASZ ŚWIT - nagroda w Wojewódzkim konkursie plastycznym Pt. "Anioły są piękne" (Zgierz)

4. EWELINA DZIEMIDOWICZ - wyróżnienie w Wojewódzkim konkursie plastycznym Pt. "Anioły są piękne" (Zgierz)

5. EWELINA DZIEMIDOWICZ
    PATRYCJA PLESIAK
    MAGDALENA LISIECKA
    AGNIESZKA ŁAWNICKA Nominacja do wystawy konkurs plastycznego Pt. "Barwy jesieni" (Racibórz)

9. PATRYCJA ROGALA - nagroda w Międzynarodowym konkursie plastycznym Pt. "Gwiazdkowy świat" (Lubin)
10. AGNIESZKA GRENDA - nominacja do wystawy w Międzynarodowym konkursie plastycznym Pt. "Mój przyjaciel pies" (Częstochowa) - obecna absolwentka Gimnazjum
wpc

Rajd bożonarodzeniowy

23 grudnia odbył się spacer koła turystycznego do Bechcic przez Żabiczki. Zamiast potraw wigilijnych piekliśmy kiełbaski na ognisku i cieszyliśmy się nadchodzącymi świętami i feriami. Zapraszamy na następny rajd, który odbędzie się 20 stycznia 2007 r.

              mc

Nietypowe lekcje geografii i historii

Dnia 20 grudnia uczniowie klas III udali się do Warszawy na nietypowe lekcje. Przedświąteczna Warszawa powitała nas ulewą, ale nic nie mogło zepsuć nam humorów.

W Muzeum Geologicznym odbyła się lekcja geografii. Poznaliśmy skały i minerały Polski, świat dinozaurów zamieszkujących Góry Świętokrzyskie. Kolekcja zgromadzona w Muzeum jest imponująca. Największe wrażenie zrobił na nas szkielet mamuta.

Kolejny punkt programu to Muzeum Powstania Warszawskiego i lekcja historii. Wraz ze świetnym przewodnikiem przeżyliśmy Powstanie dzień po dniu. Wędrowaliśmy kanałami, podziwialiśmy zgromadzone pamiątki.

Muzeum jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i robi na wszystkich ogromne wrażenie.

Zdjęcia z obydwu lekcji możecie obejrzeć w galerii...mc

na górę

Rembrandt czarodziej światła

Dnia 3 listopada 2006 w Rybnickim Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego z cyklu "Znani i nieznani" pt. "Rembrandt czarodziej światła", którego laureatką w kategorii 16-20 lat została MAGDALENA STANOWSKA uczennica klasy III c ( obecnie absolwentka) Gimnazjum Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

Magda wykonała portret staruszki w technice tłustej pasteli na formacie 50x70 i dzięki wysokim walorom artystycznym pracy oraz zastosowanej technice znalazła się w gronie 9 zdobywców nagrody w swojej kategorii wiekowej.

W tegorocznej VI edycji konkursu wzięło udział 129 placówek z 21 krajów takich, jak: Brazylia, Litwa, Turcja, Indie, Serbia i Czarnogóra, Słowenia, USA, Estonia, Meksyk, Portugalia, Rumunia, Czechy, Azerbejdżan, Mołdawia, Chorwacja, Białoruś, Korea, Węgry, Ukraina, Słowacja, no i oczywiście Polski. Razem nadesłano 1275 prac.

Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczył zastępca Prezydenta Miasta Rybnika p. Ewa Ryszka. Specjalne podziękowania organizatorzy złożyli również: - Ambasadzie Królestwa Niderlandów w Warszawie,
- Muzeum " Dom Rembrandta" w Warszawie,
- Fundacji " Rembrandt 400" w Lejdzie.

Gratulujemy Magdzie międzynarodowego sukcesu, a jeśli macie ochotę obejrzeć jej pracę zajrzyjcie do galerii.wp-c

na górę

Żyj zdrowo

14 listopada b.r. rozstrzygnięty został- piąty już z kolei, przegląd przedstawień teatralnych pt. "Żyj zdrowo". Konkurs ten organizowany jest przedmiejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy udziale Miejskiego Ośrodka Kultury, mieszczącego się w Konstantynowie Łódzkim.

Jego celem jest uwidocznienie problemów związanych z niezdrowym odżywianiem, używkami- w szczególności alkoholem i narkotykami, oraz z zanieczyszczeniami środowiska i problemami ekologicznymi.

Ma on za zadanie również pomóc ludziom pozbywać się problemów związanych ze zdrowiem i funkcjonowaniem jednostki ludzkiej oraz ukazać różne ich rozwiązania.

Wychowankowie przedszkola oraz uczniowie szkół konstantynowskich przygotowują się do wzięcia udziału z przeglądzie już od września.

W tym roku nasi gimnazjaliści przygotowali przedstawienie pt. "Pamiętnik anorektyczki". W tym celu sami napisali scenariusz, i pod bacznym okiem nauczycielki p. M. Funkowicz- Kraty, przygotowali spektakl. W skład grupy z gimnazjum wchodzili uczniowie klas trzecich.

Pomysł przedstawienia oparty został na wspomnieniach pewnej anorektyczki, pokazując przebieg choroby- od jej źródła, poprzez poszczególne stadia, do szczęśliwego zakończenia sprawy. Główną bohaterkę grała Karina Bondaruk.

Bondaruk przeglądzie jednak lepsza okazała się grupa licealistów, prezentująca w nietuzinkowy sposób wpływ narkotyków na zdrowie młodych ludzi. W nagrodę za zaszczytne, drugie miejsce, gimnazjaliści otrzymali radiomagnetofon z CD, odtwarzający pliki MP3.

Zebraliśmy doświadczenia, wyciągnęliśmy wnioski, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.

Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku będzie pierwsze miejsce.

Zapraszamy na fotoreportaż z imprezy...Aleksandra Dulas

na górę

Nasi uczniowie na Ukrainie

5 listopada rozpoczęła się wymiana polsko - ukraińska między Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, liceum w Trzemesznie i gimnazjum z Ciechanowca, a trzema szkołami z Czerkas we wschodniej Ukrainie.

Z naszej szkoły pojechało 10 osób: Ania Bergman, Agnieszka Kaczmarek, Kasia Drabik, Krzysiek Sikorski, Magda Piszczatowska, Krzysiek Czerwiński, Piotrek Olejniczak, Konrad Fiszer, Ania Szymborska i Gabrysia Podkulińska.

Do Czerkas jechaliśmy 2 dni z przystankiem noclegowym w Zamościu. Na miejsce dotarliśmy około 2 w nocy i każdy z nas trafił do innej, bardzo sympatycznej rodziny.

Pierwszego dnia poszliśmy do szkoły, by wraz z ukraińskimi kolegami uczyć się i bawić. Mieliśmy lekcję języka angielskiego, geografii i wychowania fizycznego. Po zajęciach zwiedziliśmy muzeum miejskie. Drugiego dnia czekała nas wycieczka do stolicy Ukrainy - Kijowa. Miasto zrobiło na nas ogromne wrażenie, zobaczyliśmy piękne cerkwie i inne zabytki. Po męczącym dniu pełnym doznań estetycznych i duchowych mieliśmy chwilę oddechu, ale na nudę nie było czasu. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy szkołę, do której chodzą nasi ukraińscy koledzy, zobaczyliśmy fabrykę ciastek i cukierków i posmakowaliśmy czerkaskich słodkości. Mieliśmy też spotkanie z burmistrzem miasta, a następnie wybraliśmy się z naszymi kolegami na zakupy. Dzień zakończył się meczem koszykówki. My kibicowaliśmy Małpom Czerkaskim, które wygrały ten mecz z Tatrami Rak z Estonii. Na zakończenie podziwialiśmy pokaz fajerwerków.

Tak zakończył się nasz pobyt na Ukrainie, minął za szybko, ale mamy wiele pięknych wspomnień. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością. Nasi koledzy okazali się bardzo otwarci i przyjacielscy, a ich rodziny otoczyły nas ciepłem i słowiańską gościnnością. Teraz czekamy niecierpliwie na rewizytę i mamy nadzieję, że nasze miasto, szkoła, i my sami staniemy się dla nich powodem do satysfakcji z tego spotkania.

Zapraszamy na fotoreportaż z pobytu na Ukrainie...Ania i Agnieszka

na górę

To już staje się nudne!- mówią

10 października w Mistrzostwach Powiatu w Pabianicach, reprezentacja chłopców i dziewcząt naszego Gimnazjum potwierdziła wysoki poziom przygotowania lekkoatletycznego i pięcioletnią dominację w sztafetowych biegach przełajowych 10x 1000m( chłopcy) oraz 10x 800m( dziewczęta ). Nasi zawodnicy stoczyli zaciętą rywalizację z Gimnazjum Nr 2 w Pabianicach, jednakże wyszli z niej obronną ręką zajmując pierwsze miejsce. Dziewczęta od wielu lat toczą boje o pierwsze miejsce ze sztafetą Gimnazjum NR 3 z Pabianic, tym razem skończyło się na drugiej pozycji co i tak jest olbrzymim sukcesem biorąc pod uwagę fakt, że na starcie tegorocznych zawodów stawiły się reprezentacje wszystkich gimnazjów powiatu Pabianice. Po zawodach dało się słyszeć komentarze: "nie, to już staje się nudne. Zawsze to samo!"

Skład drużyny chłopców: K. Furmaniak, P. Pertkiewicz, D. Rogoś, M. Dolata, P.Świerkowski, A. Andrasiewicz, B.Wróbleski, A. Pawlak, P. Tyszka, M. Augustyniak, rezerwa: A. Zawadzki Opiekun: Kołcz Sławomir.

Skład drużyny dziewcząt:A.Andrzejewska, P.Kozłowska, K. Budziak, E. Anyszkiewicz, A.Żyłka, N.Jeżdzewska, M. Topolska, P. Rogala, E. Winiarczyk, K. Lisowska, rez. E. Romanowska Opiekun: Ewa Będkowska..

BeKa

na górę

Plan pracy na listopad


Lp.

Zadania

Termin

Odpowiedzialni

1.
Posiedzenie Rady Pedagogicznej
a) zmiany w Statucie, regulamin szkoły
b) szkolenie RP nt wewnątrzszkolnego systemu zapewnienia jakości
07.11.2006r godz. 16.00

termin poda WODN
Dyrektor

3.
Zebranie śródsemestralne z rodzicami
a) konsultacje po zebraniu
07.11.2006r g.18.00
g. 18.45 - 19.30
Wychowawcy klas
Wszyscy nauczyciele
4. Konkursy:
a) udział w przeglądzie przedstawień profilaktycznych
b) szkolny konkurs znajomości twórczości M. Musierowiczowej
  p. M. Funkowicz-Krata

p. Śniegucki, p. Pawlak, p. Staniek
5.
Inne
a) zapoznanie uczniów z zasadami szybkiego notowania ( mapa myśli)
b) publikowanie scenariuszy lekcji, prezentacji multimedialnych na stronie www
c) prowadzenie strony internetowej wolontariatu
d) zdobywanie przez n-li ECDL
e) prowadzenie warsztatów profilaktycznych ,, Stop agresji i przemocy w szkole"
f) utworzenie kącika patriotycznego w sali nr 14
g) organizacja spotkania z posłem RP

listopad
p. J. Szczesio-Gawrońska

p. Kołcz, Kobojek, Jach, Kazimierczak, Adaszyńska, Biały, Szczesio-Gawrońska, Woźniak, Pawlak, Cieślik, Jędrzejewska, Marszałek

p. M. Winiarczyk

p. Baraniak, p. Biały

p.Kobojek, p. Kołcz i inni chętni

p. Pawlak, Staniek, Szczesio-Gawrońska, Będkowska

p.Winiarczyk, Rybus


6.
Dyskoteka andrzejkowa 24.11.2006r godz. 16.30-19.30 p. Kołcz, Bedkowska, Kobojek, Czech, Szczesio-Gawrońska, Jakubowska, Zawadzka, Staniek

tomek

Turniej o Puchar Dyrektora Domu Poprawczego

W dniu 08.10.2006 po raz drugi odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez zakład poprawczy w Ignacewie. Nasza drużyna zajęła w nim trzecie miejsce, zwyciężając zespół z Kwiatkowic 6 : 3 oraz przegrywając rzutami karnymi z gospodarzami. Najwięcej bramek w naszym zespole zdobył Krystian Sut z klasy IIIb (sześć goli).

Drużyna gimnazjum grała w składzie: Krystian Sut, Kamil Mordalski, Kamil Furmaniak, Michał Dolata, Damian Rogoś, Bartek Majas, Piotr Sawościan, Adrian Andrasiewicz, Mateusz Dzikowicz, Mateusz Dudka, Adam Pawlak, Przemek Tyszka, Krystian Zając. Opiekunem zespołu był Bogdan Kobojek.

BeKa

na górę

Sztafety pływackie

Wielki sukces odnieśli uczniowie naszego gimnazjum zdobywając na zawodach w Skierniewicach drugie miejsce w województwie. Również dziewczęta spisały się znakomicie zajmując dziewiąte miejsce. A wszystko zaczęło się na naszym basenie, gdzie 18 października odbyły się zawody na szczeblu powiatowym. Nasze obie drużyny zajęły pierwsze miejsca. Tydzień później również na naszym basenie, chłopcy zdobyli tytuł mistrza rejonu, a dziewczęta - wicemistrza.

7 listopada nasi pływacy udali się do Skierniewic, gdzie zaskakując wszystkich popłynęli po medal. Warto nadmienić, że trzecia drużyna była od nas gorsza tylko o 0,01 sekundy.

A oto składy sztafet:
Dziewczęta - Ewelina Śmiechura, Paulina Sznej, Patrycja Plesiak, Marta Topolska, Paulina Olejnik, Ewelina Olejnik, Agnieszka Kaczmarek, Renata Kuźnicka, Monika Miller, Agnieszka Mauer, Magda Piszczatowska, Jola Piszczatowska. Srebrni chłopcy - Krzysztof Dzikowski, Sebastian Kostulski, Krzysztof Serwaciński, Adam Maciejewski, Mateusz Kaczorowski, Patryk Drelich, Kordian Bechciński, Krystian Sut, Maciej Sałata, Adam Gnybek, Patryk Cierplikowski, Krzysztof Czerwiński.

Bogdan Kobojek

na górę

Uroczysty apel

13 XI 2006 roku w Gimnazjum Nr 1 przeżywaliśmy uroczystość upamiętniającą Święto Niepodległości, obchodzone w całym kraju 11 XI.

W apelu zorganizowanym z tej okazji wzięli udział harcerze a chorągwi ZHP z Konstantynowie Łódzkim pod kierunkiem pani Katarzyny Wybrańskiej oraz młodzież klas trzecich przygotowana przez Joannę Szczesio-Gawrońską. Pamięć o Tych, którzy oddali swe życie za wolną i niepodległą Polskę uczciliśmy śpiewem pieśni harcerskich i poezją niepodległościową. Szczególne miejsce znalazła tu myśl patriotyczna Jana Pawła II (fragment homilii na Placu Zwycięstwa z 1978 roku, oraz poezja Ojca Świętego).

Współpraca Gimnazjum z ZHP powiodła się, czego dowodem były oklaski i serdeczne przyjęcie wśród młodzieży. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie takie WSPÓLNE DZIEŁO w krzewieniu wartości patriotycznych w naszym mieście.


Joanna Szczesio-Gawrońska

na górę

Mistrz Mapy - wyniki

Konkurs Mistrz Mapy dla klas II roztrzygnięty. Zwyciężcą został Bartosz Krasuski z kl. IIa. Kolejne miejsca zajęli: Damian Binkowski IIa i Agnieszka Pilawa IIb. Gratuluję.

Marlena Ciesielska

na górę

Jedziemy na Ukrainę


We wrześniu tego roku zgłosiłam napisany przeze mnie program "Łódź czterech kultur - przełamywanie stereotypów i barier" na konkurs organizowany przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. Z powodzeniem. Zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w programie "Razem do Europy - wymiany szkolne pomiędzy Polską a Ukrainą".
Nawiązaliśmy już kontakt ze Szkołą Nr 28 w Czerkasach na Ukrainie. A w niedzielę 05 listopada dziesięcioro uczniów naszej szkoły razem z uczniami szkoły w Trzemesznie i Ciechanowcu udaje się do Czerkasów. Po drodze zwiedzimy Zamość, w którym będziemy nocować zanim udamy się w podróż poza granice naszego kraju.
Pod koniec listopada mamy nadzieję gościć w naszej szkole grupę uczniów z Ukrainy.
Czekajcie na dalsze relacje!

Monika Jedrzejewska

na górę

Zajęcia terenowe w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich

W ostatnich dniach października i pierwszych dniach listopada klasy II naszego Gimnazjum udały się na lekcję biologii do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, położonego między Łodzią, Strykowem i Brzezinami.

Panoramę parku - nieskażone przemysłem otwarte krajobrazy pięknych wzgórz obejrzeliśmy z jednego z nich - ze wzgórza w Plichtowie. Dominują tu tereny rolnicze, lasy stanowią zaledwie 28%.

Poznaliśmy historię dworu w Byszewach, gdzie przebywał Jarosław Iwaszkiewicz i spacerowaliśmy po parku podworskim. Z wielką uwagą przysłuchiwaliśmy się historii dębu "Jarosław" który jest obecnie uznany za pomnik przyrody. Mieliśmy okazję obejrzeć kościół Mariawitów pw. św. Jana Chrzciciela i piękny modrzewiowy kościół z XVII w. W Kolonii Niesułków.

Odwiedziliśmy jeden z trzech rezerwatów parku Parowy Janinowskie. Podziwialiśmy charakterystyczną rzeźbę terenu, którą uformowała woda i zachwycaliśmy się barwami jesieni.

Była to lekcja biologii w terenie, podczas której poznaliśmy formy ochrony przyrody takie jak: park krajobrazowy, rezerwat, pomnik przyrody. Nauczyliśmy się rozróżniać pospolite gatunki drzew. Poznaliśmy budowę, skład i rodzaje lasów. Mieliśmy także okazję posmakować bukowych orzeszków, które w tym roku owocowały obficie. Ich zbieranie i łuskanie sprawiło nam wielką frajdę.

Podczas zajęć terenowych doskonale się bawiliśmy, a wiedza zdobyta podczas zajęć praktycznych pozostanie w naszej pamięci na dłużej.

Fotoreportaż zobacz tutaj

bw

na górę

Zapraszamy na wycieczkę pieszą

Koło Turystyczne zaprasza na kolejny rajd pieszy 11 listopada (sobota) w godz. 9.00 - 13.00 na trasie Szydłów - Jerwonice - Zofijówka - Lutomiersk. Niezbędne do zabrania wygodne buty i dobry humor. Zapisy u p. Marleny Ciesielskiej.

mc

na górę

Konkurs chemiczno-etyczny

Rusza kolejna edycja szkolnego konkursu profilaktycznego, w tym roku pod hasłem: NIE PAL! W pierwszym etapie mogą wziąć udział wszyscy, którzy do 15 grudnia przygotują pracę plastyczną (plakat, makieta, rzeźba itp) lub literacką (wiersz, fraszka, opowiadanie itp) o tematyce antynikotynowej. Prace literackie należy przesłać na adres: konkursgim1@wp.pl, plastyczne - oddać p. Baraniak lub p. Bilewicz.

eb

na górę

Plan pracy na październik


Lp.

Zadania

Termin

Odpowiedzialni

1.
Spotkania z rodzicami:
a) konsultacje
03.10.2006r godz. 18.00 - 19.15 wszyscy nauczyciela

2.
Posiedzenia Rady Pedagogicznej:
a) zatwierdzające plany pracy
03.10.2006r godz. 14.30 wszyscy nauczyciela

3.
Uroczystości szkolne:
a) ślubowanie uczniów kl. I
13.10.2006r godz.11.30 p. Kruk, p. Rybus
4. Konkursy i zawody:
a) szkolne biegi przełajowe chł. i dz. (powiatowe)
b) sztafety pływackie chł i dz. (powiatowe)
c) turniej tenisa stołowego ( powiatowe)
d) szkolny turniej piłki nożnej klas II
12.09.2006r p. Kołcz, Będkowska

p. Gromadzińska, p. Kotus

p. Kotus

p. Kobojek

3.
Inne
a) przeprowadzenie badania -poczucie bezpieczeństwa uczniów
b) rozpoczęcie działalności Rzecznika Praw Ucznia
c) rozpoznanie środowiska pod kątem uczniów zagrażających bezpieczeństwu innych
d) wyjazdy do planetarium kl. Ipaździernik

Zespół ds. agresji
SU - opiekun


wych.klas, p. Staniek, Pawlak, Szczesio-Gawrońska, Będkowska

p. Ciesielska

tomek

na górę

Plan pracy na wrzesień


Lp.

Zadania

Termin

Odpowiedzialni

1.
Posiedzenie Rady Pedagogicznej
a) szkoleniowe
18.09.2006r godz. 14.30 p. Kraska, Dyrektor
2. Zebranie z rodzicami:
a) rozpoczynające nowy rok szkolny
12.09.2006r Dyrekcja + wychowawcy
3.
Inne
a) sprzątanie świata
b) rozpoczęcie działalności kółek zainteresowań i przedmiotowych
c) rozpoczęcie prowadzenia zajęć wyrównawczych dla kl. I i II dla klas III
d) zajęcia integracyjne dla kl. I
e) przeprowadzenie testów z jęz. angielskiego dla kl. I
f) przeprowadzenie testów z jęz. polskiego i matematyki
g) zapoznanie uczniów ze statutem szkoły
h) zapoznanie uczniów z regulaminem basenu, sali gimnastycznej i pracowni
i) założenie dzienników, przygotowanie rozkładów, planów pracy
j) Plany pracy zespołów
k) Spotkanie zespołu ds. opracowania programu szkołyTermin podany po zatwierdzeniu w UM 25.09.2006r

18.09.2006r

05.09.2006r

05-08.09.2006r

do 11.09.2006r


do 15.09.2006r

do 22.09.2006r
do 14.09.2006r
do 15.09.2006r

do 20.09.2006r
22.09.2006r
Wszyscy

Prowadzący zajęcia

Prowadzący zajęcia

Wych. klas

p. Jedrzejewska

p.Śniegucki, p. Szymborska

wychowawcy

n-le wf, chemii

wszyscy n-le

przew. Zespołów

członkowie zespołu

tomek

na górę

Plan pracy na wrzesień

Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 4 września (poniedziałek) o godz.:
9.00 - klasy III,
10.00 - klasy II,
11.00 - klasy I.

ar

na górę