Dzisiaj jest r, godzina . Do wakacji pozostało dni.

Przegląd sportowy

Mistrzostwa rejonu w piłkę nożną

W dniu 17 maja nasza drużyna pojechała do Zgierza, aby walczyć o tytuł Mistrza Rejonu. Oprócz nas w turnieju brały udział mistrzowskie drużyny z powiatu łęczyckiego, poddębickiego i zgierskiego. Pierwszy mecz z drużyną z Łęczycy zakończył się w regulaminowym czasie wynikiem 1 : 1 (bramkę zdobył Piotrek Sawościan po pięknym strzale z 20 metrów). W serii rzutów karnych nasz etatowy bramkarz Bartek Majas popisał się pięknymi obronami i walnie przyczynił się do zwycięstwa 4 : 3.

W finale spotkaliśmy się z drużyną gospodarzy, która we wcześniejszym meczu pokonała, również rzutami karnymi, drużynę z Uniejowa. Po emocjonującym spotkaniu zwyciężyliśmy wynikiem 1: 0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Damian Rogoś, po znakomitym podaniu Kamila Mordalskiego. Gratulujemy!

BeKa

Turniej Piłki Nożnej Gimnazjada'07 c.d.

W dniu 09 maja odbyły się finały turnieju piłki nożnej o mistrzostwo powiatu w ramach Gimnazjady'07. Nasi chłopcy spisali się wspaniale, zdobywając pierwsze miejsce, a tym samym tytuł MISTRZA POWIATU! W pierwszym meczu pokonaliśmy drużynę Gimnazjum nr 1 z Pabianic 2:1, natomiast w drugim spotkaniu zwyciężyliśmy zespół z Lutomierska również 2:1. W tym dwumeczu bramki zdobyli: Damian Rogoś - 1 oraz Krystian Sut - 3. Krystian został również królem strzelców tego turnieju.

W drugim meczu po wyrównanej walce pokonaliśmy gospodarzy 2:0, dzięki bramkom Rogosia D. i Szymańskiego B..

Na uwagę zasługuje fakt, że w historii naszego Gimnazjum jest to pierwszy tytuł mistrzowski drużyny piłkarskiej. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Mistrzowie zagrali w składzie Bartłomiej Majas IIIc, Kamil Mordalski IIIb, Kamil Furmaniak IIIb, Damian Rogoś IIIb, Krystian Sut IIIb, Piotr Sawościan IIIc, Bartosz Szymański IIId, Adam Pawlak IIIg, Mateusz Dudka IIf, Mateusz Dzikowicz IId, Damian Wdówka Ie, Tomasz Wdówka Ie, Mateusz Bielawski I e, Michał Sobieraj Ib. Opiekunem Drużyny był p. Bogdan Kobojek.

BeKa

Turniej Piłki Nożnej Gimnazjada '07

W dniu 26 kwietnia odbył się w Piątkowisku turniej piłki nożnej, będący eliminacją do finałów powiatowych. Nasza drużyna w pierwszym spotkaniu łatwo pokonała w-ce mistrza Pabianic wygrywając 4:1. Zdobywcami bramek zostali: Sawościan P., Dzikowicz M., Pawlak A. i Sut K..

W drugim meczu po wyrównanej walce pokonaliśmy gospodarzy 2:0, dzięki bramkom Rogosia D. i Szymańskiego B..

Nasza drużyna grała w składzie: Bartłomiej Majas IIIc, Kamil Mordalski IIIb, Kamil Furmaniak IIIb, Damian Rogoś IIIb, Krystian Sut IIIb, Piotr Sawościan IIIc, Bartosz Szymański IIId, Adam Pawlak IIIg, Mateusz Dudka IIf, Mateusz Dzikowicz IId, Damian Wdówka Ie, Tomasz Wdówka Ie, Mateusz Bielawski I e, Mateusz Paturaj Ig, Michał Sobieraj Ib. Opiekunem Drużyny był p. Bogdan Kobojek

BeKa

Finał piłki siatkowej

Zakończył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Klas Drugich. W wielkim finale rywalizowały zespoły chłopców klas IIb i IIe. Aby zdobyć mistrzostwo należało wygrać dwa mecze. Sztuka ta udała się chłopcom klasy IIb, którzy pokonali rywali 3:2 i 3:1. Gratulujemy!!! Mistrzowska drużyna grała w składzie: Marcin Grenda, Paweł Kuśmierczyk, Tomek Malski, Damian Schabek, Artur Stasiak, Piotrek Stanisławski, Przemek Tyszka.

BeKa

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Klas II

W marcu i kwietniu odbywały się w naszej szkole mecze piłki siatkowej, które miały wyłonić mistrza. Rozgrywki rozpoczęły się od losowania grup, w których drużyny miały rywalizować. I tak do grupy I weszły zespoły klasy II b, c i d, a do grupy II zespoły klasy II ag (połączone), e i f . Już na samym początku z turnieju wycofała się klasa II c, nie podając przyczyny swej decyzji.

Do dalszego etapu awansowały po dwa zespoły z poszczególnych grup. Mimo jednego zwycięstwa w II grupie klasa II ag, odpadła z dalszej rywalizacji. Zawodnicy tej drużyny poczuli się poszkodowani, że z grupy pierwszej, mimo przegranego meczu, drużyna klasy II d awansowała do dalszych rozgrywek. Poprosili oni kapitana tej drużyny Adriana Adryjanowskiego o mecz barażowy, a ten w myśl zasady fair play zgodził się na to. Ale i tak uczniowie klasy II d odnieśli zwycięstwo i przeszli do następnego etapu.

W półfinałach zmierzyły się drużyny B - F i D - E. W pierwszym meczu mimo prowadzenia 2 : 0 drużyna F uległa drużynie B 3 : 2, a w drugim spotkaniu klasa E wygrała 3 :1. Tak więc w finale spotkają się klasy II b i II e. Finał już wkrótce!

BeKa

Szkolny turniej szachowy

W marcu odbył się pierwszy w historii gimnazjum turniej szachowy, który miał wyłonić reprezentację szkoły do Gimnazjady. Wzięło w nim udział 16 zawodników, którzy rozgrywali partie systemem pucharowym. Po zaciętej i pasjonującej walce wyłoniono trzech najlepszych szachistów naszego Gimnazjum. I tak pierwsze miejsce zajął Iwo Zgoła z klasy Ia, drugie Łukasz Tarała ( Ia ), a trzecie miejsce zajął Tomek Malski z klasy IIb. Do tej grupy zawodników dołączyła jedyna szachistka naszej szkoły Justyna Kowalska z klasy If.

Nasza reprezentacja w dniu 13 kwietnia wyjechała do Bychlewa walczyć o tytuł Mistrza Powiatu. I znowu ,jak w zeszłym roku, pokonaliśmy wszystkie zespoły i zajęliśmy I miejsce. Gratulujemy!

BeKa

Desing By Blue RaVeN