ZSS 2

Sport w szkole

Wydarzenia sportowe do roku 1970 zajmują niewiele miejsca w kronikach i w innych dokumentach szkolnych. Pierwsze wzmianki dotyczą informacji z 1970 roku na temat Szkolnego Koła Sportowego, które pod opieką pani Czesławy Gutewicz zainicjowało budowę boiska szkolnego.
  W 1982r. wystartowała Wojewódzka Olimpiada Szkół Specjalnych dla upośledzonych w stopniu lekkim, a od 1985r. Olimpiady Sportowe dla klas życia (upośledzeni w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim). Są to coroczne imprezy sportowe, w których bierzemy udział z licznymi sukcesami. Olimpiady obejmują następujące dyscypliny sportowe: lekka atletyka, piłka nożna, tenis stołowy, pływanie, koszykówka i dwa ognie usportowione.


Sport

Lata 90-te to dynamiczny okres w rozwoju sportu szkolnego. Nasza szkoła jest inicjatorem i gospodarzem wielu imprez o zasięgu wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Wiosną 1991 roku po raz pierwszy wystartował Wiosenny Turniej Szkół Specjalnych, w bieżącym roku odbył się już po raz dziewiąty. W 1991 roku nawiązaliśmy bliższe kontakty ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 5 w Głownie, które zaowocowały imprezą sportowo-rekreacyjną pod nazwą “Święto Pieczonego Ziemniaka”. Impreza ta z udziałem naszych uczniów organizowana jest co roku w Głownie. Natomiast uczniowie szkoły z Głowna uczestniczą w zawodach organizowanych na terenie naszej szkoły. W 1993 roku ruszyła pierwsza edycja Halowych Mistrzostw w Piłce Nożnej Szkół Specjalnych woj. łódzkiego, w tym roku odbyły się one już po raz szósty. W tym samym roku przystąpiliśmy do działalności sportowej w ramach Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego “Sprawni-Razem” - organizacji o zasięgu ogólnopolskim.
  W maju 1994 roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach organizowanych przez tę organizację. Były to Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce rozgrywane w Warszawie. Nasza uczennica Monika Płoszajska wywalczyła IV miejsce w skoku w dal. W czerwcu 1994 roku również po raz pierwszy wystartowała Dziecięca Wojewódzka Olimpiada Sportowa “Sprawni-Razem”. Jest to impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym dla uczniów klas I-IV.

czytaj dalej >>

KLEKS"- to zespół wokalno-taneczny działający przy Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 90 w Łodzi. Jego twórczynią była dh. phm Aleksandra brzozowska, która prowadziła zespół...

Zobacz więcej "Kleks"

Maria Grzegorzewska urodziła się 18 kwietnia 1888r. we wsi Wołuczy. Ukończyła prywatną szkołę żeńską Pauliny Helwek w Warszawie. Studiowała nauki przyrodnicze ...

Zobacz więcej Patron


seo blogKatalog SEO